Ebeveynlik Tefekkürleri

Haziran 19, 2020

İlk kitabım, iyi ebeveyn olmaktan yola çıkarak; iyi insan olmadan, iyi öğrenci, iyi eş, iyi öğretmen, iyi ebeveyn olunamadığına ulaştığım, kah ayetlerle, kah hadislerle yönümü aradığım, modern zamanın ikilemlerine karşı Mevlana Celaleddin Rumi’nin ifade ettiği gibi, tek ayağımı Kur’an’a sabitleyerek tek ayağımla içinde bulunduğumuz dünyaya ayak uydurmaya çalıştığım denemelerimden oluşan kitabım çıktı.

Kırgın ve yorgun kalplere şifa olsun diye yazıldı, inşallah yeni bakış açıları sunar, hayatlarımıza anlamlı dokunuşlar getirir.
Arka kapak yazımı da şuraya iliştiriyorum:

"Bu kitap. Kur'an'daki hikmet okyanusunu hayatına damla damla akıtmak isteyen bir hafize tarafından kaleme alındı. Yaradan perspektifinde iyi bir kul olmak, "tam şu anda yaşadığımız imtihanı kulluğumuza yaraşır bir biçimde ağırlamaktan geçiyor. Yazarın kişisel yolculuğunda bu hikmet okyanusu, ebeveynlik serüvenine denk geliyor.

İyi ile kötünün anlamını Kuran'ın ayetlerinde arayan bir hafize için, iyi bir ebeveyn olmanın karşıtı kuramcıların hipotezlerin den çok daha ötede, iyi bir kul olmaktan geçiyordu. Artık, her ayetini ezberledim Kur'an'ın insana verdiği değeri özümsemeden, ebeveynliğin ehemmiyetini idrak edemeyeceğini biliyordu.

Bu kitap, varmayı dert edinmeksizin, okyanusun bizatihi kendisine talip olmaya davet ediyor. Ancak dalmaktan korkmayanlar okyanusun kalbindeki incileri keşfedebilirler. Geçmişin yüklerinden kurtulmak da geleceğin kuruntularından sıyrılmak da "an" ı tefekkür etmekle mümkün. Ne ki, biz dalarken incilere değil, bu okyanusta telaşsızca tefekkür etmeye taliptik."

Selam ve sevgi ile.


  • Paylaş:

BUNLARI DA İNCELEMEK İSTEYEBİLİRSİN

0 yorum